ایده‌های استفاده از طاق و قوس در داخل آپارتمان

جوهر چوب ویناتو، رنگ های متنوع و خاص چوب
آگوست 31, 2017
نقش چوب در خانه های امروزی
آگوست 31, 2017
Show all

ایده‌های استفاده از طاق و قوس در داخل آپارتمان

قوس و طاق از عناصر اصلی معماری ایرانی و اسلامی می‌باشد. استفاده از قوس در ساختمان‌های قدیمی و معماری گذشته، بسیار کاربرد داشته است اما با پیشرفت معماری مدرن در جامعه امروزی، کمتر از قوس در داخل ساختمان استفاده می‌شود. در این نوشته به معرفی ایده‌های استفاده از طاق قوسی در جاهای مختلف آپارتمان می‌پردازیم.

طاق‌ها در ساختمان‌های قدیمی جنبه کاربردی و علمی داشت اما امروزه با توجه به وجود اسکلت بتنی و یا اسکلت فلزی، دیگر نیازی به این عنصر نیست، اما برخی از طراحان دوست دارند از بخش زیبایی طاق‌ها استفاده کنند. به همین منظور از طاق در بخش‌های مختلف استفاده می‌شود.

طاق‌های قوسی معمولاً برای ایجاد تفکیک بین فضاهای مختلف در ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند و به‌نوعی با استفاده از طاق می‌توان بخش‌های مختلف ساختمان را از هم جدا کرد. این امر یکی از کاربردهای طاق قوسی در ساختمان می‌باشد.

ترمووود

یکی دیگر از موارد استفاده از قوس در ساختمان، در قسمت طاق پنجره‌ها می‌باشد. این مناطق هم در دیدرس هستند و اگر علاقه‌مند به استفاده از قوس و طاق در داخل آپارتمان هستید، از این بخش‌ها هم می‌توانید استفاده کنید.

وجود طاق در داخل ساختمان، از نظر بصری به ساختمان قدرت می‌بخشد. می‌توانید از ستون در دو طرف طاق قوسی استفاده کنید و با این کار می‌توان ابهت طاق را چند برابر نشان داد.

آیا به نظر شما در معماری امروز می‌توان از قوس و طاق استفاده کرد؟ یا اینکه به نظرتان این سبک طراحی دکوراسیون دیگر مورد استفاده ندارد؟

ترمو وود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *